Fahrettin Altun: Her türlü terör destekçiliğini bertaraf edeceğiz

AB’de, terör içerikli paylaşımlara ilişkin düzenlemeyi değerlendiren Altun, her türlü terör destekçiliğinin, dezenformasyonun, algı operasyonlarının bertaraf edileceğini söyledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği’nde (AB) internet üzerindeki terör içerikli paylaşımların 1 saat içinde kaldırılmasını öngören yasal düzenlemenin yürürlüğe girmesini değerlendirdi.

Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, yeni düzenlemeye göre, üye ülkelerin herhangi birinin talebiyle terör içeriklerinin tüm uluslararası dijital platformlardan en fazla 1 saat içinde kaldırılacağını ifade etti.

“HER TÜRLÜ TERÖR DESTEKÇİLİĞİNİ BERTARAF EDECEĞİZ”

İçeriğin kaldırılmaması durumunda ise söz konusu platformlara cezai yaptırım uygulanacağını belirten Altun, şunları kaydetti:

“AB söz konusu olunca ‘terör içeriklerinin kaldırılması’ demokratik ama 5651 sayılı ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’ söz konusu olunca baskıcılık öyle mi? Siber Vatan egemenlik hakkımızdır. Vatandaşlarımızın dijital platformlarda yaşadığı mahremiyet ihlallerine, mağduriyetlerine karşı tüm haklarını koruyacağız. Bilinmeli ki her türlü terör destekçiliğini, dezenformasyon, algı operasyonlarını aynı kararlılıkla bertaraf edeceğiz.”

Fahrettin Altun: Her türlü terör destekçiliğini bertaraf edeceğiz #1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*