İsrail’den Nablus’taki protestolara müdahale

İsrail askerlerinin, Batı Şeria’da yer alan Nablus kentinde düzenlenen protestolara müdahalesi sonucu 113 Filistinli yaralandı.

Filistinliler, Batı Şeria’da yer alan Nablus kentindeki Beita kasabasında yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerine karşı protesto gösterisi düzenledi.

Gösterilere müdahale eden İsrail askerleri, protestocuları dağıtmak için göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermi kullandı.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu 113 Filistinlinin yaralandığını belirtildi.

113 KİŞİ YARALANDI

Filistin Kızılayı, 16 Filistinlinin gerçek mermi, 20’sinin plastik mermi ile vurularak, 4 Filistinlinin darp edilerek yaralandığını kaydederek 73 kişinin ise göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini bildirdi.

Nablus’taki Filistin Kızılayı Ambulans ve Acil Durum Müdürü Ahmed Cibril, “Filistin Kızılayı ekipleri, bölgede çıkan çatışmalarda gerçek mermi ile vurulan 1’i ağır olmak üzere 16 yaralıyı hastaneye kaldırdı” dedi.

İsrail’den Nablus’taki protestolara müdahale VİDEO

BİRÇOK BÖLGEDE GÖSTERİLER DÜZENLENDİ

Filistinli kaynaklar, Filistinlilerin Batı Şeria’nın farklı bölgelerinde, özellikle Ramallah’ın batısındaki Kafr Qaddum, Qalqilya ve Ni’lin kasabalarında da gösteriler düzenlediğini söyledi.

Öte yandan İsrail işgali altındaki Batı Şeria’nın farklı bölgelerinde her cuma, yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini protesto etmek için gösteriler düzenleniyor.

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #1

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #2

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #3

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #4

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #5

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #6

İsrail den Nablus taki protestolara müdahale #7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*