NATO Zirvesi Bildirisi: Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkılarımızı artırdık

NATO Zirvesi Bildirisinde, “Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkılarımızı artırdık. Bunun tam olarak uygulanmasına bağlılığımız sürmektedir.” denildi.

NATO Zirvesi Bildirisi yayınlandı. ABD Başkanı Joe Biden’ın başkan olarak ilk kez katıldığı zirvede, 2030 Stratejik Konsepti’nin kabul edildiği ifade edildi.

“TÜRKİYE İÇİN GÜVENLİK TADBİRLERİNE KATKILARIMIZI ARTIRDIK”

Bildiride,“Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkılarımızı artırdık. Bunun tam olarak uygulanmasına bağlılığımız sürmektedir.” değerlendirmesine yer verildi.

Bildiride, “Suriye’den Türkiye’yi vurabilecek veya tehdit edebilecek füze atışlarına karşı müteyakkız olmaya devam ediyoruz. Müttefikimiz Türkiye’ye milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yaptığı için takdirlerimizi yineliyoruz.” ifadesine yer verildi.

NATO GENEL SEKRETERİ: BUGÜN İTTİFAKIMIZDA YENİ BİR SAYFA AÇTIK

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Bugün ittifakımızda yeni bir sayfa açtık. Güvenliğimiz için kilit önemde konulara değindik ve geniş kapsamlı kararlar aldık.” dedi.

Stoltenberg, “NATO liderleri, Afgan güçleri ile kurumlarını eğiterek ve finansal destek sağlayarak Afganistan’ın yanında yer almaya olan bağlılıklarını teyit etti.” diye konuştu.

NATO Zirvesi Bildirisi: Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkılarımızı artırdık #1

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*